גירושין וילדים


גירושין וילדים – כל המידע הנחוץ

פעמים רבות, זוגות שמתגרשים סבורים שהם לוקחים בחשבון את השפעת הגירושין על הילדים, אך למעשה בעניין גירושין וילדים ישנם השפעות ארוכות טווח שלא תמיד נראות לעין במהלך הליך הגירושין עצמו.

חלק מההורים בהליך גירושין משתפים את הילדים בפרטי ההליך ע”י עירובם בסכסוך בין ההורים, ובכך למעשה מזיקים לילדים בצורה קשה, אך גם הורים שאינם משתפים את הילדים בהיבטים המשפטיים של ההליך, וסבורים שבכך הם חוסכים מהילדים את השפעת הגירושין, במידה כזו או אחרת, אינם מודעים לכך שילדים רבים משלימים לעצמם את המידע המשפטי שחסר להם, ובכל למעשה נגרם להם נזק נפשי והכבדה על היכולת שלהם להתמודד עם הגירושין בצורה מיטבית.

ילדים בהליך גירושין נאלצים להתמודד עם תחושות קשות של אשמה, של בחירת צד, של קבלת אינפורמציה חסרה/לא נכונה, ולמעשה חווים את הגירושין של הוריהם כמשבר, מי יותר ומי פחות.

על מנת לצמצם ככל הניתן את השפעת הגירושין על ילדים, כדאי ומומלץ מאוד להסתייע בפסיכולוג ילדים, שיוכל להנחות את ההורים הכיצד לשתף את הילדים, איזה מידע כדאי למסור ואיזה לא, כיצד להתמודד עם המשבר הרגשי, כיצד לגלות את הסימנים המקדימים וכיצד לספק לילדים את התמיכה הרגשית שהם זקוקים לה.

* כל הזכויות שמורות לעו”ד כנרת בר-לב, עורך דין גירושין, המתמחה בענייני משפחה וירושה, לרבות גירושין וכל הכרוך בכך. באתר מאמרים בכל תחומי עיסוקי עורכי דין גירושין.
* המידע אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי – לייעוץ משפטי פרטני יש לקבוע פגישת ייעוץ עם עורך דין.

כנרת בר-לב , עורכת דין ומגשרת . קויפמן 2,בית הטקסטיל,תל אביב,קומה 12 . 03-5163330 , נייד : 054-4292355 , פקס: 03-5163334