מזונות זמניים לילדים ולאישה


הגשת בקשה לתביעת מזונות זמניים לילדים ולאישה

לאחר הגשת כתב תביעה למזונות, על הנתבע להגיש כתב הגנה בתוך 15 יום לבית המשפט אחרת עלול להינתן כנגדו פסק דין למזונות מבלי שבית המשפט ישמע את עמדתו.

ואולם במרבית המקרים חולפים חודשים ארוכים ולעיתים גם שנים עד שניתן פסק דין בעניין מזונות, בהיעדר אפשרות של הצדדים להגיע להסדר כולל לעניין המזונות.

עד להינתנו של פסק הדין הסופי למזונות ניתן לבקש מבית המשפט לפסוק מזונות זמניים. בבואו של בית המשפט לפסוק מזונות זמניים, יפסוק בית המשפט מזונות מתוך התרשמות כוללת לעניין צרכי המבקש והשתכרות הצדדים, אך בשלב זה לא הובאו בפני בית המשפט כל הראיות, לא נערכו חקירות, ועל כן ייתכן בהחלט כי סכום המזונות הסופי שיקבע יהיה גבוה או נמוך יותר מסכום המזונות הזמניים.

למרות האמור לעיל, לא בכל נסיבות ייפסקו מזונות זמנים. ישנם מקרים בהם מתרשם בית המשפט כי בשלב זה אין עילה לפסיקת מזונות זמניים, ואו אז ייאלצו הצדדים להמתין לפסק דינו הסופי של בית המשפט.

* כל הזכויות שמורות לעו”ד ומגשרת כנרת בר-לב המתמחה בענייני משפחה, מזונות אישה, מזונות ילדים, מזונות זמנים, הגדלת מזונות, הקטנת מזונות.

*המידע אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי – לייעוץ משפטי פרטני יש לקבוע פגישת ייעוץ עם עורך דין.

כנרת בר-לב , עורכת דין ומגשרת . קויפמן 2,בית הטקסטיל,תל אביב,קומה 12 . 03-5163330 , נייד : 054-4292355 , פקס: 03-5163334