עורך דין גירושין


כיצד לבחור עורך דין גירושין מבין עורכי דין גירושין ?

בחירת עורך דין גירושין

בשוק עורכי הדין לגירושין קיימים לא מעט עורכי דין המתמחים בגירושין (ובקיצור: עורכי דין גירושין). אולם בבואכם לבחור עורך דין גירושין, עליכם לזכור מס’ כללי זהב חשובים אשר יסייעו בידיכם לבחור עורך דין גירושין המתאים לכם ביותר:

1. קו טקטי- ראשית, וכבר בפגישת הייעוץ, בדקו מה הקו הטקטי אותו מציע העורך דין לטיפול בתיק שלכם. כעיקרון על סקלת עורכי הדין ישנם עורכי דין גירושין הדוגלים בגישור והסכמים ומן הצד השני ניתן למצוא עורכי דין אשר בהתאם לאמונתם כל תיק הוא “מלחמת עולם שלישית”, ואין כל מקום לפשרה. עליכם לזכור כי לכל מקרה יש דרך טיפול המתאימה לו, ולא כל תיק חייב להסתיים במאבק עיקש וקשה משך שנים. בטרם הגעה לפגישה, בחנו ביניכם לבין עצמכם מה הטקטיקה הרצויה לכם, האם ברצונכם להגיע להסכם/ להתדיין ממושכות בבית המשפט, ובהגיעכם לעורך הדין, בחנו כי אכן ישנה התאמה בין רצונכם וציפיותיכם לבין הקו הטקטי המוצע על ידי עורך הדין.

2. כימיה- זכרו כי עורך דין גירושין הופך, מטבע הדברים, להיות אדם דומיננטי בחייכם, עד לסיום התיק. אז נכון, אמנם אינכם עומדים להינשא לעורך הדין (את שלכם עבר עשיתם..), אבל עדיין חשוב שתהיה כימיה ותקשורת טובה, אחרת יקשה עליכם לשתף ולהתייעץ עם עורך הדין במהלך הטיפול בתיק.

3. תקציב- שוב, בסקלת עורכי דין גירושין קיים טווח רחב ביותר של הצעות מחיר לטיפול בתיק. מצד אחד לא תמיד עורך הדין היקר ביותר הוא הטוב ביותר, מצד שני כאשר מציעים לכם מחיר נמוך ביותר, כדאי לבחון ולבדוק האם הטיפול המשפטי לא יהיה בהתאם לתמחור הנמוך. בכל מקרה, כדאי להיערך מראש ולשאול את עורך הדין מה כולל התמחור, לרבות מס’ הדיונים הכלולים בתמחור הראשוני.

4. מי מטפל בתיק- על פי רוב, בפגישת הייעוץ הראשונית, תפגשו עם בעל המשרד, ותקבלו את הבטחתו החגיגית לטיפול המסור ביותר בתיק. יחד עם זאת, במשרדים רבים, עם תחילת הטיפול בתיק, מועבר התיק לטיפולו של עורך דין גירושין שכיר, מיומן פחות, ועמוס יותר. זכרו לשאול בפגישת הייעוץ מי הוא העו”ד המטפל בתיק, האם מדובר בטיפול אישי או שמא מועבר התיק לטיפולו של עורך דין שכיר.

5. זמינות- מאחר ופעמים רבות, קיים צורך לשוחח עם עורך דין גירושין בשעות או ימים לא שגרתיים, חשוב לבדוק האם עורך הדין מוסר לכם גם את מס’ הנייד שלו בו ניתן יהיה להשיגו אם מתרחש חלילה אירוע שמצריך מענה מעבר לשעות שגרתיות או שמא תיאלצו להסתפק בקו דומם והודעה קולית.

בהצלחה!

כל הזכויות שמורות לעו”ד כנרת בר-לב, עורך דין גירושין, המתמחה בענייני משפחה וירושה, לרבות גירושין וכל הכרוך בכך. באתר מאמרים בכל תחומי עיסוקי עורכי דין גירושין.

המידע אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי – לייעוץ משפטי פרטני יש לקבוע פגישת ייעוץ עם עורך דין לענייני גירושין .

כנרת בר-לב , עורכת דין ומגשרת . קויפמן 2,בית הטקסטיל,תל אביב,קומה 12 . 03-5163330 , נייד : 054-4292355 , פקס: 03-5163334